Danuta Gałecka-Krajewska
Dialogi asymetryczne

Autor: Danuta Gałecka-Krajewska

Rok wydania: 2018

Liczba stron: 108

Format: 125 x 200 mm

Oprawa: twarda

ISBN: 978-83-64708-54-1

40,00 

Opis

Rzadkiej urody jest najnowsza książka Danuty Gałeckiej-Krajewskiej. Czyta się ją inaczej niż zwykłe zbiory poezji, jest to bowiem stado wierszy-kruków krążących nad tobą, które się dopominają: zacznij dostrzegać niezauważane dotąd pożywki i trucizny tego świata; pomyśl, jak się mają do twojej w nim obecności; poczuj to.

Piotr Müldner-Nieckowski

Jeśli to prawda, że nie ma miejsca dla poety

to skąd ta ściana płaczu

i cień ostatniego turysty

– jeszcze ciepły

Z wiersza Wolny w górach (tom Ślady)

Dodatkowe informacje

Autor

Danuta Gałecka-Krajewska

Danuta Gałecka-Krajewska urodziła się w 1947 roku w Szczecinie. Ukończyła Wydział Anglistyki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Debiutowała w „Za i Przeciw” w roku 1968. W latach 1969–1979 była członkiem Koła Młodych przy jedynym istniejącym wówczas Związku pisarzy – ZLP. W latach siedemdziesiątych współpracowała z Polskim Radiem – jej wiersze wielokrotnie trafiały na antenę „Magazynu Studenckiego” oraz niezwykle popularnej w tamtych latach audycji „Popołudnie z Młodością”, PR nadało także dwa słuchowiska jej autorstwa. Wiersze publikowała w „Poezji”, „Nowym Wyrazie”, „Współczesności”, „Almanachu Młodych” (Iskry, 1973), „Wyspie”, kwartalniku literackim SPP „Podgląd” oraz w magazynie poetyckim „Oberon” (2016) w Nowym Jorku. 

W 1983 roku ukazał się debiutancki tomik pt. Klatka. W roku 2015 opublikowała tomiki Ślady i Obiecany ark Rozrywki. W 2018 roku Oficyna Wydawnicza Volumen wydała tom pt. Dialogi asymetryczne.

O Autorze

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Dialogi asymetryczne”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pokrewne produkty