Niemcy

Ewa Polak-Pałkiewicz „Czego chcą od nas biedni Niemcy”

49.00 zł

Rok wydania: 2018

Autor: Ewa Polak-Pałkiewicz

ISBN: 978-83-64708-34-3

Liczba stron: 504

Oprawa: twarda

Format:  15 x 21 cm

4 w magazynie

Kategoria: .

Opis produktu

Czego chcą od nas biedni Niemcy? Ewy Polak-Pałkiewicz (Oficyna Wydawnicza Volumen, 2018), to kontynuacja Powrotu pańskiej Polski (LTW, 2016), książki, która zyskała  tytuł „Jednej z najważniejszych książek polskich roku 2016” (dwumiesięcznik „Arcana”, Jerzy Gizella), doczekała się wielu recenzji w opiniotwórczych tygodnikach i jest do dziś poszukiwana przez czytelników. Autorka pokazuje w kilkunastu odsłonach istotę naszego sporu z Niemcami – także z Rosją – odwołując się do wydarzeń najnowszej historii i tych dawniejszych, a także do pojęć i kategorii, które pozwalają zrozumieć, że mamy do czynienia nie tylko ze sporem politycznym, ale z czymś o wiele głębszym i ważniejszym. Że w istocie chodzi w nim o ocalenie tożsamości Europy. Narracja obejmuje szereg wyrazistych i barwnych postaci naszej historii i kultury, takich jak Zofia Kossak-Szczucka, Jan III Sobieski, Mieszko I, rotm. Witold Pilecki, Andrzej Bobola, Stanisław Papczyński, Józef Piłsudski, Roman Dmowski, Maria Okońska i inni, i mocno wpisuje się w dyskusję o naszej kulturze i tożsamości w nawiązaniu do setnej rocznicy odzyskania Niepodległości oraz do aktualnych wydarzeń politycznych w Polsce. Wizja tego, czym byliśmy jako Rzeczpospolita Obojga Narodów, zarysowana jest szeroko, z przywołaniem cech szlachty i jej brawury, religijności, fantazji, ale także szerokich horyzontów oraz malowniczego obrazu kultury szlacheckiej i ziemiańskiej, z jej typową gościnnością, sztuką wychowania dzieci, obcowania z ludźmi różnych stanów. Lektura dla czytelników interesujących się przeszłością i teraźniejszością Polski, sensem naszych zmagań z historycznymi wrogami, głębszą perspektywą odzyskania ładu politycznego, a także ładu w życiu rodzinnym i społecznym. Dla wszystkich ceniących piękny język, dowcip i potoczystą narrację.

Książkę ozdabia realistyczne malarstwo Elżbiety Hałasy, malarki polskiej przyrody, odkrywające jej swoistość, urok i tajemnicę.

Czego chcą od nas biedni Niemcy? to książka do czytania i oglądania, pokazująca Polskę, z której możemy być dumni. Wyjątkowa propozycja na stulecie odzyskania Niepodległości, dla młodszych i starszych czytelników.


Omówienie:

http://solidarni2010.pl/36470-czego-chca-od-nas-biedni-niemcy–ewy-polak-palkiewicz.html

http://solidarni2010.pl/36498-jerzy-binkowski—8222czego-chca-od-nas-biedni-niemcy8221nbspnbspcd.html?PHPSESSID=69d192c9a68e1b88060206f8760a7c26

Recenzje:

Tomasz Łysiak, „Uwolnić się od kamienia nienawiści”, „Gazeta Polska” z dn. 21.03.2018

http://owvolumen.pl/wp-content/uploads/2018/04/wersja-1.png

Recenzje

Na razie brak recenzji produktów.

Bądź pierwszym recenzentem “Ewa Polak-Pałkiewicz „Czego chcą od nas biedni Niemcy””

Góra