okładka_SPACJA_front

Spacja. Notatnik Redaktorki

20.00 zł

Autor: Anna Matysiak

Warszawa 2019

Stron: 134

Format: 120 x 200

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

ISBN:  978-83-64708-75-6

 

Kategoria: .

Opis produktu

Spacja, Notatnik redaktorki to zbiór próz będących zapisem doświadczeń związanych z pracą nad książkami, która staje się rodzajem filtru, przez który autorka obserwuje otaczający ją świat. To czasem pełne humoru scenki, a czasem dłuższe relacje dotyczące obejrzanych spektakli czy wystaw. To także układające się w spójną narrację  mikroopowieści dotyczące istotnych momentów codziennego życia, tych pozytywnych, dających nadzieję i siłę, ale też tych trudnych, wiążących się z nieprzepracowanymi traumami, ze zmaganiem, z walką o własny rozwój i wewnętrzną wolność.

 

W miejsce czapki niewidki mam płaszcz samotnik. To może być moja wina. Nie w tym sensie, że coś robię źle, ale że nie umiem go zdjąć. Wokół cisza, słyszę ją, odzywa się w dalekiej muzyce, w milczącym telefonie, w echu od pustych ścian. Nie boję się już bólu, wysiłku, nawet samego strachu. Boję się, że kiedyś ktoś znajdzie pusty płaszcz, z ciszą w środku.

Patroni medialni książki: Bliza, ODRA. TOPOS, OPT, Borussia

Anna Matysiak (ur. 1967) – mieszka w Warszawie. Autorka książek poetyckich: Czułość liter (2015), Źrebię Heraklita (2017) Tyle nieznanych Ryb (2018) i Tiergarten (2019), wierszy i próz publikowanych w czasopismach oraz bajek w czasopismach i antologiach, a także książki o poezji Erwina Kruka i artykułów w czasopismach i książkach zbiorowych. Redaktorka i tłumaczka, prowadzi własne wydawnictwo, zajmuje się fotografią artystyczną.

 

Magazyn Helikopter Wydanie 2/2020

https://opt-art.net/helikopter/2-2020/anna-matysiak-spacja-notatnik-redaktorki-wybrane-fragmenty/

Recenzje

Na razie brak recenzji produktów.

Bądź pierwszym recenzentem “Spacja. Notatnik Redaktorki”

Góra