raz-jeden-jedyny

Piotr Müldner „Raz jeden jedyny. 53 opowiadania z nieustannego stanu w.”

34.00 zł

Rok wydania: 2009
Stron: 314
Format: S
Oprawa
: miękka
ISBN 978-83-7233-117-5

Kategoria: . Tag: .

Opis produktu

Raz jeden jedyny to rzecz o stanie wojennym, wojnie polsko-jaruzelskiej, jak mówił lud. Celnego zapisu doczekała się ta „okupacja” pod piórem Piotra Müldnera. Oszczędnymi środkami wyrazu, lapidarną formą opisu¬je tamte dni w cyklu opowiadań. Dla pamięci przyszłych pokoleń. Poświadcza prawdę, że literatura potrafi dawać świadectwo. Utrwala to, co ulotne, drobne, pozornie nieistotne, ale często najważniejsze.

To się czyta i budzą się emocje! Polecam.

Marek Nowakowski

 

Oddychające atmosferą naszej współczesności miniatury prozatorskie Piotra Müldnera – mistrzowska literacka robota. Zwartość formy połączona z niezwykłą umiejętnością odnajdywania głębi znaczeń ukrytych za pozornie zwykłymi zdarzeniami.

Krzysztof Zaleski

 

Prozatorskie miniatury Piotra Müldnera opowiadają o stanie wojennym w tonacji rzadko uprawianej przez literaturę tego okresu. Poruszają się z kapryśnym wdziękiem między metaforą i anegdotą. W śmiesznym i strasznym teatrum tej dziwnej wojny nie ma herosów, są zwykli zagubieni ludzie. To jakby świat przedstawiony we fragmentach, na pozór chaotyczny a przecież wyrazisty i dojmujący

Dobrze, że te opowiadania wreszcie ukazały się drukiem. To jedno z najbardziej oryginalnych świadectw słusznie minionej historii.

Recenzje

Na razie brak recenzji produktów.

Bądź pierwszym recenzentem “Piotr Müldner „Raz jeden jedyny. 53 opowiadania z nieustannego stanu w.””

Góra