wygraj-lepsze-wcielenie

Joanna Dobkowska „Wygraj lepsze wcielenie”

25.00 zł

Rok wydania: 2009
Stron: 180
Format: S
Oprawa
: miękka ze skrzydełkami
ISBN 978-83-7233-158-8

Kategoria: . Tag: .

Opis produktu

Bolesław Leśmian miał zwyczaj zaskakiwać znajomych pytaniem: „Czy wie pan, jakie ostatnio panuje zdziczenie obyczajów pośmiertnych?”. Ta książka po raz pierwszy opowiada, jak do tego doszło. Joanna Dobkowska w pisaniu jest nielegitymizowaną córką Borisa Viana, więc się będziecie śmiać, aż się wam łyso zrobi.

Lecz kto tam trafi, temu się nie żyć odechce…

Jan Gondowicz

 

Autorka nie jest zblazowana jak Masłowska ani beznadziejnie zagubiona jak lokalni poeci (Maleńczuk, Świetlicki). Zamiast tego stara się w sposób dowcipny i lekki wskazać czytelnikowi nieuchronną możliwość istnienia następnych i poprzednich wcieleń. W czasach obecnych, kiedy ludzie nie są pewni, czym są życie i śmierć, kiedy w medialnym zgiełku umierają bogowie z żołądkami pełnymi medykamentów, potrzebujemy spojrzenia, które uwalnia nas od terroru oczywistości reklam i podatków.

Maciej „Magura” Góralski
(Radio Roxy 103,7 fm, „Lampa”, „Machina”)

 

Wizja czyśćca Joanny Dobkowskiej jest sugestywna i aż do bólu realna. To miejsce, w którym władza manipuluje, zbłąkane dusze stoją w kolejce do pośredniaka, a jedyną nadzieją nadzieję na zmianę losu jest loteria „Wygraj lepsze wcielenie”. Warto wybrać się z autorką w tę fantastyczną podróż…

Cezary Kubaszewski

Recenzje

Na razie brak recenzji produktów.

Bądź pierwszym recenzentem “Joanna Dobkowska „Wygraj lepsze wcielenie””

Góra