cafe Katedra

Café Katedra. Szkice o rewolucji w Kościele

49.00 zł

Autor: Ewa Polak Pałkiewicz

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Volumen 2019

Oprawa: Twarda

Format: 135 x 205

Stron: 376

ISBN: 978-83-64708-71-8

Opis produktu

Czy Kościół w 2019 roku jest nadal święty? Czy jest Mistycznym Ciałem Chrystusa? I czy ktoś może temu zaprzeczyć, skoro Kościół nie jest z tego świata?

A zatem szokujące gesty i słowa papieża Franciszka, który mówi o sobie, że jest tylko „biskupem Rzymu”, we włoskim więzieniu umywa nogi muzułmańskiej dziewczynie w Wielki Czwartek, uroczyście obchodzi 500. rocznicę reformacji i każe wyławiać z Tybru wyrzucone tam przez wiernych figurki pogańskiego bóstwa amazońskich Indian, Pachamamy (wcześniej uroczyście wniesione do rzymskiego kościoła podczas ostatniego synodu), to prowokacja, czy wyraz bezradności wobec presji świata, jaką przejawia Pontifex Maximus? A odwoływanie się hierarchów na każdym kroku do praw człowieka, wychwalanie „pluralizmu” i „poszanowania różnorodności”, gdy ulicami miast ciągną parady homoseksualistów, czy nie jest smutną komedią omyłek? Czy ci, którzy z najwyższych ambon głoszą dziś pokój na świecie, braterstwo ludzi i troskę o „Matkę-ziemię”, są jeszcze w stanie obronić wiarę i nadzieję chrześcijańską?

Café Katedra ukazuje wstrząsający dramat, jaki od czasu ostatniego Soboru narasta w Kościele, a którego najbardziej donośne akordy rozbrzmiewają podczas obecnego pontyfikatu. Synod amazoński jest jego swoistym apogeum, ujawnieniem tego dramatu w całej pełni.

Książka Ewy Polak-Pałkiewicz to praca (niemal) detektywistyczna, efekt wielowątkowego „śledztwa”; autorka docieka przyczyn kryzysu na wielu polach, próbuje wyjaśnić szeroki kontekst i całą złożoność dramatu, broniąc zarazem Kościoła przed jego oszczercami.

„Gdybym mógł wygłosić tylko jedno kazanie, wybrałbym takie, które mocno zirytuje wiernych, zwracając ich uwagę na Kościół, bezustannie rzucający rękawicę diabłu z jego diabelską pychą”, stwierdzał Chesterton. Café Katedra z pewnością niejednego zirytuje. Bohaterowie tej książki (m.in. zapominany papież św. Pius X i „wyklęty” arcybiskup Marcel Lefebvre) reprezentują Kościół walczący. Zawsze zwycięski.

 

Patronat medialny książki: Do Rzeczy, Arcana, Egzorcysta, Zawsze Wierni, Republika, Radio WNET

 

Ewa Polak-Pałkiewicz

Autorka książek, m.in. Prosto w oczy. Rozmowa-rzeka z Janem Olszewskim (1997), Patrząc na kobiety (2009), Rycerze wielkiej sprawy (2013), Powrót pańskiej Polski (2015), Czego chcą od nas biedni Niemcy (2017, nominacja do Nagrody Identitas).

 

https://rzymski-katolik.blogspot.com/2019/12/rzymski-katolik-prezentuje-50-ksiazek.html?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed:+blogspot/PPhfY+(RZYMSKI+KATOLIK)

 

https://tygodnik.tvp.pl/45762244/galileusz-zyl-w-luksusie-a-darwin-sie-mylil-nauka-weryfikuje-stare-teorie-tak-konczy-era-ideologii

 

 

 

Materiał ze strony internetowej TVP 3; CHIP z dnia 13.02.2020; Z Ewą Polak Pałkiewicz rozmawia red. Tomasz Łysiak

https://warszawa.tvp.pl/46637533/ewa-polakpalkiewicz

Recenzje

Na razie brak recenzji produktów.

Bądź pierwszym recenzentem “Café Katedra. Szkice o rewolucji w Kościele”

Góra