wyklęci

„Żołnierze wyklęci. Antykomunistyczne podziemie zbrojne po 1944 roku” (wydanie ekskluzywne)

150.00 zł

Rok wydania: 2017

Wydanie: IV

Stron: 752

Format: A4

Oprawa: twarda, półskórek

Kategorie: , .

Opis produktu

Dla żołnierzy walczących o niepodległość RP, II wojna światowa nie zakończyła się z chwilą opuszczenia ziem polskich przez niemieckiego okupanta. Armia Czerwona, wkraczająca na nasze ziemie w styczniu 1944 r., nie niosła Polsce wolności ani pokoju. W beznadziejnych warunkach, przy całkowitej obojętności świata, żołnierze niepodległościowego podziemia do połowy lat 50. prowadzili walkę z drugim okupantem i rodzimymi kolaborantami. Walczyli z komunistami w obronie naszej niepodległości, wiary i tradycji.

Albom „Żołnierze wyklęci. Antykomunistyczne podziemie zbrojne po 1944 roku”, zawiera artykuły o głównych organizacjach antykomunistycznego podziemia zbrojnego, ok. 1500 zdjęć oraz kilkaset krótkich biogramów żołnierzy wyklętych; opatrzony indeksem nazwisk, jest najpełniejszym kompendium wiedzy na ten temat. W zamyśle wydawcy i autorów jest też wyrazem hołdu należnego bohaterom opisywanych wydarzeń.

Recenzje

Na razie brak recenzji produktów.

Bądź pierwszym recenzentem “„Żołnierze wyklęci. Antykomunistyczne podziemie zbrojne po 1944 roku” (wydanie ekskluzywne)”

Góra