wyklęci

„Żołnierze wyklęci. Antykomunistyczne podziemie zbrojne po 1944 roku” (wydanie ekskluzywne) (Chwilowo niedostępna dodruk styczeń-luty 2021)

150.00 zł

Rok wydania: 2017

Wydanie: IV

Stron: 752

Format: A4

Oprawa: twarda, półskórek

Brak w magazynie

Kategorie: , .

Opis produktu

Dla żołnierzy walczących o niepodległość RP, II wojna światowa nie zakończyła się z chwilą opuszczenia ziem polskich przez niemieckiego okupanta. Armia Czerwona, wkraczająca na nasze ziemie w styczniu 1944 r., nie niosła Polsce wolności ani pokoju. W beznadziejnych warunkach, przy całkowitej obojętności świata, żołnierze niepodległościowego podziemia do połowy lat 50. prowadzili walkę z drugim okupantem i rodzimymi kolaborantami. Walczyli z komunistami w obronie naszej niepodległości, wiary i tradycji.

Albom „Żołnierze wyklęci. Antykomunistyczne podziemie zbrojne po 1944 roku”, zawiera artykuły o głównych organizacjach antykomunistycznego podziemia zbrojnego, ok. 1500 zdjęć oraz kilkaset krótkich biogramów żołnierzy wyklętych; opatrzony indeksem nazwisk, jest najpełniejszym kompendium wiedzy na ten temat. W zamyśle wydawcy i autorów jest też wyrazem hołdu należnego bohaterom opisywanych wydarzeń.

Recenzje

Na razie brak recenzji produktów.

Bądź pierwszym recenzentem “„Żołnierze wyklęci. Antykomunistyczne podziemie zbrojne po 1944 roku” (wydanie ekskluzywne) (Chwilowo niedostępna dodruk styczeń-luty 2021)”

Góra